ייזום וביצוע פרויקטים במסגרת תמ"א 38

בשנת 2005 קיבלה תוקף תמ”א 38 – שהיא תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. מטרת התכנית היא לעודד חיזוק בניינים ישנים באמצעות הענקת זכויות בנייה חדשות המאפשרות תוספת בנייה על גג הבניין, הרחבת דירות קיימות ואף סגירת קומת עמודים מפולשת.

הרעיון הבסיסי בתמ”א 38 הוא לאפשר לבעלי הדירות להתקשר עם חברה קבלנית שתחזק את הבניין ותשפץ אותו מן המסד ועד הטפחות בתמורה לזכויות הבנייה שיאפשרו הקמת דירות חדשות.

ישנם 2 סוגים של תמ"א 38

תמ"א 38/1 – חיזוק והוספה

המכונה גם "תמ"א חיזוק" היא שיפוץ בניין ישן לצורך חיזוקו. בתהליך תמ"א 38/1, הבניין לא נהרס, אלא משופץ ומחוזק כנגד רעידות אדמה וכנגד טילים – חיזוק של יסודות הבניין, הוספת ממ"דים לכל דירה ומיגון המבנה ושיפוץ כללי של הבניין.

תמ"א 38/2 – הריסה ובנייה מחדש

המכונה גם "תמ"א הריסה", היא בנייה של בניין חדש במקום הבניין הישן. בתהליך תמ"א 38/2, הורסים לחלוטין את הבניין הקיים ובונים במקומו בניין חדש לחלוטין, בהתאם לכללי הבנייה החדשים. בניגוד להליך "פינוי בינוי", שמתאפשר רק למספר גדול של דירות ובניינים, תמ"א 38/2 ניתן לבצע גם רק עבור בניין יחיד.

לסיכום, חברת בונים בשקט מנוסה בפרויקטים כאלה ותסייע לכם בשדרוג הבניין אשר צפוי להעלות את ערך הנכס ב-30% ולשפר משמעותית את איכות החיים. אנו בחברת בונים בשקט מזמינים אותך בעל/ת נכס במבנה ישן שכזה לפנות אלינו בבקשה לבדיקת היתכנות לביצוע פרויקט התחדשות עירונית בנכס שלך. צוות הבדיקה שלנו יערוך בחינה ראשונית שלאחריה אנו נשוב אליך ונעביר אליך את המסקנות שלנו.

צרו איתנו קשר